Nadpotliwość, to uciążliwa przypadłość, z którą zmaga się coraz więcej osób. Osoby cierpiące na nadmierną potliwość są narażone w większym stopniu na grzybicę, stany zapalne, hiperkeratozy czy pękanie naskórka. Dolegliwość ta polega na nadmiernym wydzielaniu potu przez gruczoły potowe, znajdujące się m.in.na wewnętrznych powierzchniach rąk i stóp. Jonoforeza to zabieg wykorzystujący prąd stały oraz substancje czynne, które podczas zabiegu ulegają rozpadowi na jony i są przy jego pomocy wtłaczane w głębsze warstwy skóry.

Zabieg polega na umieszczeniu stóp w miskach wypełnionych wodą z dedykowanym preparatem, przez którą przepływa prąd galwaniczny. Podczas zabiegu, kanały gruczołów potowych są częściowo uszkadzane (stymulacja synaptycznych przejść nerwów gruczołów potowych). Powoduje to zmniejszenie aktywności gruczołów potowych. Wrażenia czuciowe, jakie mogą u pacjenta wystąpić to: mrowienie, uczucie swędzenia. Podczas i bezpośrednio po zabiegu może wystąpić delikatny rumień, który powinien ustąpić w ciągu kilkunastu minut. Z każdym kolejnym zabiegiem odczucia powinny być słabsze. Specjalista podczas zabiegu ustawia odpowiednie natężenie prądu, dostosowane indywidualnie do pacjenta.
W celu uzyskania najlepszej efektywności należy wykonać serię zabiegów, około 10-12.
Ważne jest dążenie pacjenta do zlikwidowania przyczyny nadpotliwości . Jeśli jest nią choroba – warto ją leczyć, zrzucić zbędne kilogramy, w miarę możliwości zredukować stres. Należy również ograniczyć spożywanie pikantnych potraw oraz picie mocnej kawy i herbaty.
Podczas terapii wskazane jest także stosowanie preparatów nawilżających — skóra w wyniku zabiegów może być przesuszona. Dobrze sprawdzają się pianki odświeżające i przeciwbakteryjne.
Terapia jonoforezą jest indywidualna i może przebiegać w różny sposób. Optymalnie do zredukowania potu do naturalnego poziomu wystarczy 10 – 12 zabiegów, 3 razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa około 15 minut. Efekt utrzymuje się od pół roku do dwóch lat. Pierwszy zauważalny efekt następuje po 4-5 zabiegach. Dodatkowo pacjent otrzymuje do domu zalecenia higieniczne.
Po skończonej serii profilaktycznie stosuje się jeden zabieg przypominający z częstotliwością zależną od potrzeb, średnio 1 raz w miesiącu. Jonoforeza to efektywna, bezinwazyjna i łatwa do zastosowania metoda leczenia nadpotliwości.

PRZECIWWSKAZANIA do jonoforezy:

  • ropne miejscowe stany zapalne skóry i tkanek miękkich
  • ciąża
  • porażenia spastyczne
  • skaza krwotoczna
  • nowotwory łagodne i złośliwe
  • ostre stany zapalne i infekcje ogólne
  • osobnicza nietolerancja prądu
  • rozrusznik serca
  • zakrzepowe zapalenie żył
  • metalowe implanty w tkankach poddawanych zabiegowi (np. endoproteza).

Wykupując pakiet 10 zabiegów 2 zabiegi podtrzymujące otrzymujesz gratis
Przy wykupieniu całego pakietu dodatkowo ozonowanie 3 par obuwia gratis.