PEDICURE PODOLOGICZNY MEDYCZNY nazywany jest także podstawowym zabiegiem podologicznym. Ma on na celu kompleksową pielęgnację stóp. Obejmuje prawidłowe skrócenie płytki paznokciowej, opracowanie wałów okołopaznokciowych oraz całej podeszwy. Jest bezpieczny i precyzyjny, a dzięki niemu Twoja stopa będzie zadbana kompleksowo.

W trakcie zabiegu zostaną opracowane zrogowacenia : odciski, modzele, pęknięcia i rozpadliny na piętach oraz zdiagnozowane inne dolegliwości, jak np. wrastające/wkręcające paznokcie, grzybica, rogowiec, łuszczyca, brodawki wirusowe, palce młotkowate, płaskostopie poprzeczne.

Pedicure medyczny różni się od pedicure kosmetycznego. Pedicure medyczny  jest wykonywany bez rozmaczania naskórka, a więc zminimalizowane jest ryzyko zbyt głębokiego jego usunięcia. Hiperkeratozy usuwane są sterylnym ostrzem skalpela, a jednorazowe frezy służą jedynie do wygładzenia skóry. Eliminuje to ryzyko przegrzania opracowywanej powierzchni, co skutkowałoby powstaniem ponownych zrogowaceń na uszkodzonej tkance. Zabieg kończy się wmasowaniem odpowiedniego do skóry preparatu oraz nałożeniem specjalistycznych kropli na paznokcie.

Po wykonanym zabiegu podolog udzieli rad na temat prawidłowej pielęgnacji domowej oraz w razie potrzeby ustali dalsze postępowanie lecznicze.

W moim gabinecie wykonasz pedicure medyczny, który pomoże poprawić komfort chodzenia, jego regularne wykonywanie utrzyma Twoje stopy w doskonałej kondycji.